Logowanie

Doskonalenie zawodowe JRG w grudniu

Grudzień był miesiącem w którym realizowano bloki tematyczne obejmujące: ratownictwo medyczne, techniczne oraz techniki zwalczania pożarów wewnętrznych.

W miesiącu grudniu zostały zapoczątkowane zajęcia szkoleniowe z zakresu ratownictwa lodowego. Zajęcia polegały na doskonaleniu technik z użyciem sań lodowych oraz wykorzystania katamaranu systemu woda – lód jak również sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki. Zajęcia zostały przeprowadzone na rzece Obra, która przepływa przez centrum miasta.

W ramach „otwartej strażnicy” jak również podczas wizyt dzieci i młodzieży w strażnicy realizowano założenia akcji „Czad i ogień – obudź czujność”. Uczestnicy spotkań zapoznali się z zagrożeniami jakie mogą wystąpić w okresie grzewczym. W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych strażacy przedstawili zagrożenia jakie mogą wystąpić podczas zabaw na zamarzniętych akwenach wodnych.

 Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność i rozwagę i nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora. Nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest gruba na całej powierzchni. W miejscach zacienionych gdzie nie ma bezpośredniego nasłonecznienia, pokrywa lodowa jest największa i często wprowadza w błąd w ocenie swojego bezpieczeństwa.

  • 20170105_1
  • 20170105_2
  • 20170105_3
  • 20170105_4
  • 20170105_5
  • 20170105_6
 

Opracowanie: st. kpt. Rafał Zimniak - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: arch. KP PSP w Kościanie

Powrót