Logowanie

Razem dla Zosi

       W minioną niedzielę 10 grudnia w hali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie odbył „III Mikołajkowy Turniej Charytatywny”, którego organizatorem była kościańska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. W rywalizacji „bubble football” udział wzięło 6 drużyn a najlepsi tym razem okazali się druhowie z OSP Głuchowo. Sportowa rywalizacja była tylko pretekstem do spotkania przedstawicieli różnych środowisk. Głównym celem niedzielnego turnieju była zbiórka pieniędzy na leczenie jedenastomiesięcznej Zosi z Kościana, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Oprócz rozgrywek piłkarskich staraliśmy się przyciągnąć publiczność innymi atrakcjami. Z dużym zainteresowaniem spotkały się przygotowane stoiska. Dzieci oblegały „domek edukacyjny” i policyjnego „Pyrka”. Z kolei dorośli mogli uzmysłowić sobie zagrożenia jakie czyhają w domach i mieszkaniach. Na stoisku promującym akcję „Czad i ogień – obudź czujność” dowiedzieli się też jak można się przed nimi ustrzec, a tym, którym poszczęściło się w losowaniu wychodzili z turnieju z czujkami lub gaśnicami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, podmioty gospodarcze i osoby fizyczne, które wsparły akcję. Na zewnątrz strażacy prezentowali sprzęt, który wykorzystują do akcji ratowniczych. Po turnieju piłkarskim odbył się pokaz przygotowany przez Kościańską Sekcję Judo. Miłośnicy sportów walki mogli też podziwiać zawodników trenujących kick – boxing. Ci, którzy dbają o swą kondycję mogli się sprawdzić w maratonie fitness i wyciskaniu sztangi. Dzieci korzystały z atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych takich jak malowanie twarzy czy zaplatanie warkoczyków. Wszyscy mogli spróbować strażackiej grochówki i innych przysmaków przygotowanych przez organizatorów.

       Kolejny już raz inicjatorami przedsięwzięcia byli strażacy pełniący służbę w kościańskiej Komendzie: Łukasz Haryk, Jacek Donaj, Szymon Klemenski i Michał Bednarczyk, którzy szybko swym pomysłem zarazili całą załogę. Głównymi współorganizatorami było Starostwo Powiatowe w Kościanie, firmy „Komsystem”, „Ambed” oraz „ART Fitness”. Rzesza współorganizatorów i wspierających inicjatywę jest bardzo szeroka i obejmuje kilkadziesiąt nazwisk i podmiotów. Mama Zosi wręczając kwiaty na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie st. kpt. Roberta Natunewicza nie kryła wzruszenia. Podkreśliła, że jest to jedynie symboliczne podziękowanie dla tak wielkiej grupy dobrych ludzi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kolejny raz w rozpropagowaniu inicjatywy pomogły lokalne media, co skutecznie przełożyło się na liczbę odwiedzających halę w kościańskim „Ratajczaku”.

W imieniu ZOSI i JEJ RODZICÓW WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

       Przy tak szerokim zaangażowaniu wcześniej wspomnianych i życzliwości tych, którzy odwiedzili halę przy kościańskim „Ratajczaku” zebrano kwotę ponad 13 tys. zł. Cieszymy się, że tak wiele osób przekonaliśmy do naszego pomysłu. Kolejny raz okazało się, że nieprzebrane są pokłady dobra drzemiące w każdym z nas.

       Zosi życzmy dużo zdrowia. Wierzymy, że z każdym dniem będzie silniejsza a wygrana z chorobą jest tylko kwestią czasu. Mamy także nadzieję, że najbliżsi Zosi poczuli, że nie są sami w walce o Jej zdrowie. Niech zbliżający się czas Bożego Narodzenia będzie dla Nich wolny od codziennych trosk i zmartwień a życzenia zdrowia i pomyślności wypowiadane w tym czasie tak często, niech spełnią się w całości i to jak najszybciej!

  • 20171212_1
  • 20171212_2
  • 20171212_3
  • 20171212_4
  • 20171212_5

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót