Logowanie

Kolejny raz - Goście w strażnicy

W minioną niedzielę, 19 listopada kościańscy strażacy ponownie zaprosili „do siebie” wszystkich chętnych do zapoznania się ze strażacką służbą. Pogoda nie sprzyjała spacerom ale i tak odwiedziła nas liczna grupa Gości, którzy mieli okazję zobaczyć sprzęt, którym dysponujemy oraz warunki w jakich pełnimy służbę.

Na oddzielnych stanowiskach prezentowaliśmy między innymi sprzęt specjalistycznej grupy ratownictwa wodno – nurkowego oraz sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wysokościowym. Była także okazja, by przybliżyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Mówiliśmy o tym jak korzystać z numerów alarmowych. Wśród zwiedzających najliczniejszą grupę stanowiły dzieci, które tradycyjnie już najbardziej interesowały się samochodami a także elementami strażackiego ubioru. Niedzielne spotkanie wykorzystano, by porozmawiać o codziennych zagrożeniach, zwłaszcza tych spotykanych  w sezonie grzewczym. Wiele czasu poświęcono na uświadomienie zagrożeń związanych z możliwością wystąpienia w domostwach tlenku węgla. Zachęcaliśmy do wyposażania domów i mieszkań w czujki czadu i dymu oraz inne urządzenia zabezpieczające. Wśród osób, które poprawnie wypełniły ankiety konkursowe rozlosowano czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe.

Lista osób, które wylosowały czujki tlenku węgla ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie:

  1. Radosław Wolanin     Kościan,
  2. Mariusz Skrzypczak   Kościan,
  3. Wojciech Jankowski  Kościan,
  4. Piotr Urbański           Borowo,
  5. Rafał Puzyrewicz       Kościan,

Gratulujemy!

Czujki są do odbioru w siedzibie KP PSP w Kościanie (sekretariat) w dni robocze, w godz. od 7.30 – 15.00 od wtorku 21 listopada br.

Kolejna edycja „Otwartej strażnicy” zaplanowana jest na 17 grudnia 2017 r. Jednak już dziś ze swej strony pragniemy wszystkich chętnych zaprosić tydzień wcześniej, 10 grudnia na Turniej Mikołajkowy, który odbędzie w godz. 9.00 – 15.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Również i tam będzie można zwiedzić „strażackie miasteczko”. Cały dochód z turnieju będzie przeznaczony na leczenie dziesięciomiesięcznej Zosi Matyjaszczyk z Kościana, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Serdecznie zapraszamy.

  • 20171121_1
  • 20171121_2
  • 20171121_3
  • 20171121_4
  • 20171121_5

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót