Logowanie

Tragedia na drodze

Tragiczny w swych skutkach okazał się wypadek na drodze krajowej nr 5 pomiędzy miejscowościami Ponin i Czacz. Samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 19-letni mieszkaniec Kościana.

Informację o wypadku dyżurny operacyjny otrzymał 12 września o godz. 22.13. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z KP PSP w Kościanie oraz OSP Czacz i Śmigiel. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego natychmiast podjęły działania. Widok rozbitego samochodu świadczył o sile z jaką musiał on uderzyć w drzewo. Wewnątrz auta znajdowała się tylko jedna osoba. Lekarz przeprowadził badanie poszkodowanego stwierdzając zgon. Strażacy wraz z policjantami sprawdzili teren wokół zdarzenia czy nikt inny nie jechał tym pojazdem. Dalsze działania dyktowane były pracami przybyłego na miejsce prokuratora oraz policji. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych ratownicy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wydobyli zwłoki mężczyzny z rozbitego wraku.

Jesienne warunki pogodowe sprawiają, że nasza czujność na drogach musi być jeszcze większa. Nocna podróż także wymaga zwiększonej ostrożności. Wolniejsza jazda może sprawi, że do celu dotrzemy później ale za to szczęśliwie.

  • 20170916_1
  • 20170916_2
  • 20170916_3

Opracowanie: sekc. Dawid Kryś - KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót